Zenato - Soave Classico Vigneto Colombara 2019

Značka: Zenato

Soave Colombara je italské bílé suché víno, které můžeme označit za "cru" díky své výjimečné kvalitě.

Dostupnost Skladem
249 Kč
Zenato - Soave Classico Vigneto Colombara 2019
Značka: Zenato

Soave Vigneto Colombara se skladá se ze dvou odrůd, v menší míře z Chardonnay (30%), které je sklízeno v září a z Garganega, která přichází na řadu až v říjnu. Colombara je výraznější Soave ve svém projevu než tradiční, normální Soave od Zenato. Jasnější, svěžejší a zároveň komplexnější. Víno vrstevnaté, kulaté, bohaté, ale nikoliv unavující. Ukazuje čistou svěžest a eleganci.

Soave není odrůda. Název vína je odvozen od místa, kde víno vzniká. Odrůdou ale je Garganega. Vína mají lehce melounovou chuť. Ve víně najdete taky hrušky, pomerančovou kůru i nádech bylinek. Dalším znakem Soave je jeho schopnost zrát v láhvi. Nicméně pokud víno chcete nechat ležet delší čas, musíte vybírat z těch lepších. Což je Soave Classico

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Archivace: 5 let
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Garganega
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

V roce 1960 začal Sergio Zenato s vizí vytvářet kvalitní vína, investujíc do moderních výrobních technik a ekologického hospodaření ve vinicích. Jeho vášeň pro půdu a terroir přinesla vína nejvyšší excellence. Dnes Carla, manželka Sergia, společně s dětmi Albertem a Nadií, pokračuje v odkazu s nekonečným zaujetím. Zenato vína, nyní dostupná ve více než 60 zemích, vynikají díky jejich kvalitě a tradici. Ocenění od Jamese Sucklinga, jako například 91 bodů pro Valpolicellu a 94 bodů pro Ripassu, svědčí o jejich výjimečnosti. V každé lahvičce je zakládána historie a oddanost rodiny Zenato více než 60 let.