Champagne Michel Gonet - Blanc de Blanc - Les 3 Terroirs 2018

Značka: Michel Gonet

Vynikající Champagne blanc de blanc, vyrobené čistě z orůdy Chardonnay. Má výrazně ovocný charakter a jeho chuť je delikátní a svěží!

Dostupnost Skladem
990 Kč
Champagne Michel Gonet - Blanc de Blanc - Les 3 Terroirs 2018
Značka: Michel Gonet

Champagne Blanc de Blanc je vytvořen z tří unikátních terroirů: Vindey, Montgueux a Mesnil sur Oger. Ročník 2018 zrál 5 let ve sklepě, než se dostane na trh.

Toto víno je jemné, komplexní a bohaté. V aromatu se snoubí tóny jablka, hrušky a čerstvě opečeného toastu. Chuť je elegantní, lehká a osvěžující s dominantními tóny bílých broskví, limetky, mandlí a vanilky, doplněné vyzrálými nuancemi briošek a pečených drobenek. Tento šampaňské je nejen elegantní, ale také minerální, představující dokonalou harmonii chuti a složitosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Extra brut
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

Champagne Gonet má kořeny sahající až do roku 1802, a od té doby šest generací rodiny pečlivě střeží tradici a kvalitu. V roce 1973 se Michel Gonet rozhodl modernizovat a rozšířit vinné sklepy, s jediným cílem - zlepšit kvalitu vína.

Dnes se Champagne Michel Gonet rozkládá na 40 hektarech nejlepších vinic, táhnoucích se od vesnic Epernay Grand Cru Avize, Oger a Le Mesnil sur Oger až po úbočí Sezannes a Vindey. Tyto vinice na pobřeží Côte des Blancs těží z výjimečného podnebí chráněného horou Reims, což zajišťuje ideální expozici slunci a ochranu před chladnými větry a srážkami.

Charakteristické křídové podloží poskytuje ideální terroir pro pěstování Chardonnay, který tvoří hlavní složku jejich šampaňského. Vinice Pinot Noir se nacházejí ve Fravaux na svazích Bar sur Aubois na jihu Champagne a tvoří zhruba 20% výsadbářské plochy. Tato odrůda se používá zejména pro výrobu šampaňského Rosé.

Po odchodu Michela Goneta do důchodu se do čela domu Champagne Gonet postavila jeho dcera Sophie. Sophie má tu čest být nejen předsedkyní ženských vinařů v Champagne, ale také představitelkou „l'Universe du Gout en Champagne“, což dokazuje, že tradice a vášeň pro víno se v rodině Gonetů udržuje i nadále.