Champagne Michel Gonet - Grand Cru - Mesnil-sur-Oger 2014

Značka: Michel Gonet

Vynikající Champagne blanc de blanc, vyrobené čistě z orůdy Chardonnay. Má výrazně ovocný charakter a jeho chuť je delikátní a svěží!

Dostupnost Skladem
1 135 Kč
Champagne Michel Gonet - Grand Cru - Mesnil-sur-Oger 2014
Značka: Michel Gonet

100% Chardonnay z Grand Cru vinice "Les Hautes Mottes" v Le Mesnil sur Oger je vyjímečné víno plné jemných ovocných tónů. V jeho ovocné vůni se mísí aroma jablek, hrušek a čerstvě opečeného toastu. Chuť je elegantní, lehká a osvěžující, přináší šťavnaté bílé broskve, limetky, mandle a vanilkové nuance. Doplňuje ji subtilní aroma vyzrálých briošek a pečených drobenek. Absence cukru umožňuje plně ocenit přirozenou čistotu a vyváženost tohoto vína.

Rostliny měly v teplém a suchém jaru rychlý a zdravý start vegetační sezóny. Příznivé podmínky vytvořily optimistickou atmosféru, ale chladný a vlhký červenec způsobil obavy. Naštěstí srpen přinesl sušší počasí a příznivé září umožnilo hroznům dokonale dozrát, což zachránilo sklizeň.

Víno prochází malolaktickou fermentací a zraje minimálně 7 let ve sklepě na kvasinkách. Tento šampaňské dosahuje nulového obsahu cukru (tzv. brut nature), což podtrhuje jeho přirozenou čistotu a komplexnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2014
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

Champagne Gonet má kořeny sahající až do roku 1802, a od té doby šest generací rodiny pečlivě střeží tradici a kvalitu. V roce 1973 se Michel Gonet rozhodl modernizovat a rozšířit vinné sklepy, s jediným cílem - zlepšit kvalitu vína.

Dnes se Champagne Michel Gonet rozkládá na 40 hektarech nejlepších vinic, táhnoucích se od vesnic Epernay Grand Cru Avize, Oger a Le Mesnil sur Oger až po úbočí Sezannes a Vindey. Tyto vinice na pobřeží Côte des Blancs těží z výjimečného podnebí chráněného horou Reims, což zajišťuje ideální expozici slunci a ochranu před chladnými větry a srážkami.

Charakteristické křídové podloží poskytuje ideální terroir pro pěstování Chardonnay, který tvoří hlavní složku jejich šampaňského. Vinice Pinot Noir se nacházejí ve Fravaux na svazích Bar sur Aubois na jihu Champagne a tvoří zhruba 20% výsadbářské plochy. Tato odrůda se používá zejména pro výrobu šampaňského Rosé.

Po odchodu Michela Goneta do důchodu se do čela domu Champagne Gonet postavila jeho dcera Sophie. Sophie má tu čest být nejen předsedkyní ženských vinařů v Champagne, ale také představitelkou „l'Universe du Gout en Champagne“, což dokazuje, že tradice a vášeň pro víno se v rodině Gonetů udržuje i nadále.