Champagne Miniere F&R - Brut Zero

Značka: Minière F&R

Champagne Zero od bratrů Miniérových je kupáž 33% Pinot Noir, 33% Meunier a 34% Chardonnay. Víno zrálo 7 let. Velmi komplexní Champagne.

Dostupnost Skladem
1 820 Kč
Champagne Miniere F&R - Brut Zero
Značka: Minière F&R

Biodynamické Champagne s převažujícím ročníkem 2013, které zrálo 7 let na kalech, nabízí úžasnou komplexnost, pevnost a strukturu. Tato špičková kvalita je výsledkem precizní přípravy primárního vína a jeho vinifikace ve dřevěných sudech. Svojí suchostí, dlouhým trváním a bohatostí patří k nejlepším šumivým vínům.

Tato velmi intenzivní a výrazná Champagne se skládá z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Díky 7 letému zrání na kalech má víno širokou a bohatou krémovou strukturu, což jej činí ideálním doplňkem k významným událostem nebo pro dlouhé a příjemné popíjení.

Tuto lahodnou Champagne doporučujeme podávat například k plodům moře, různým úpravám ryb nebo pokrmům z drůbeže s jemnými smetanovými omáčkami. Optimální teplota podávání je 7 - 9 °C.

Odrůdové složení: 33% Pinot Noir, 33% Pinot Meunier, 34% Chardonnay.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré (Pinor Noir), Pinot Meunieur
Ročník: 2013
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

Vinařství Minière F&R, které se nachází v Hermoville nedaleko Reims, je synonymem dlouhé tradice a vášnivé lásky k vinařství. S kořeny sahajícími až do 12. století a s osvěžujícím přístupem k produkci šampaňského, tento rodinný majetek o rozloze 8 hektarů vinic se řadí mezi špičkové producenty kvalitních vín.

Bratři Frederic a Rodolphe Minière, čtvrtá generace vedení, přinesli do vinařství nový dech, když se v roce 2005 rozhodli zaměřit na jedinečnost terroiru této oblasti. Jejich oddanost přírodě je patrná v každé lahvi šampaňského, které dokonale odráží charakter terroir.

Historie vinařství sahá až do roku 1919, kdy jej založil pradědeček bratrů Minière. Nicméně, až do roku 2007, kdy se oba bratři ujali vedení domény, nikdy neznačkovali své šampaňské vlastním jménem. To se změnilo poté, co Frederic Minière začal spolupracovat s Anselmem Selossem na konci 90. let, což jej přivedlo k lásce k sudovému šampaňskému a ekologickému vinařství.

Frederic a Rodolphe Minière neustále usilují o výrobu šampaňského nejvyšší kvality. Jejich pozemky v Hermonville, o rozloze téměř osmi hektarů, jsou pečlivě udržovány a produkce je zaměřena na nejstarší a nejlepší vinice. Vinařství se také specializuje na zrání svých vín v dubových sudech a vydává specifické cuvée pro každý ročník, po letech zrání sur lie. Každá lahve jejich šampaňského zraje v sudech nejméně šest let, což zaručuje jeho vynikající kvalitu a komplexnost. S takovou pozorností k detailu a oddaností kvalitě se vinařství Minière F&R řadí mezi přední producenty šampaňského světové úrovně.