Champagne Perseval Farge - "La Pucelle" Premier Cru, brut nature

Značka: Perseval Farge

Champagne La Pucelle je ze 100% Pinot Noir z vinic starších více než 30 let na jediném pozemku nesoucím označení „La Pucelle“ ve vesnici Chamery v Reims

Dostupnost Skladem
1 950 Kč
Champagne Perseval Farge - "La Pucelle" Premier Cru, brut nature
Značka: Perseval Farge

DEGUSTACE:

Champagne La Pucelle přitahuje svou svůdnou zlatou barvou a jemným perlením. Výrazné tóny exotického ovoce jsou elegantně prolínány s jemnými nuancemi kouřovosti. Aby toto šampaňské dosáhlo své absolutní dokonalosti, doporučuje se uložit ve sklepě minimálně 6 - 8 let, čímž se odhalí jeho hlavní přednosti: šťavnatost, opulentnost a minerální charakter.

VÝROBA:

Champagne La Pucelle od Perseval-Farge je vyroben z 100% odrůdy Pinot Noir z vinic starších než 30 let, nacházejících se na pozemku označeném jako „La Pucelle“ v obci Chamery Premier Cru v Montagne de Reims. Tento Blanc de Noirs kombinuje dva ročníky, z nichž část je fermentována v nerezových tancích a 69 % v dubových sudech s částečnou jablečno-mléčnou fermentací. Champagne La Pucelle je označována jako Brut Nature, což znamená, že nebyla přidána žádná cukrová dosážka.

SHRNUTÍ:

Aroma bílého a žlutého ovoce, citrusových plodů, kandované kůry a mandlí obohacují jeho aromatický profil.

Jeho elegantní, suchá a minerální chuť s dlouhým, postupně se měnícím závěrem dělá z Champagne La Pucelle ideální společníka k lahodným a bohatým večeřím. Skvěle doplňuje syrové ryby a může být dokonce servírováno jako aperitiv s mořskými plody nebo krevetami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

Maison Perseval Farge je rodinným vinařstvím, jehož historie sahá až do roku 1955, kdy Isabelle Farge a Benoist Perseval společně založili tento podnik. Avšak kořeny tohoto vinařství sahají mnohem hlouběji, až do doby, kdy předkové této rodiny hospodařili na místních vinicích po staletí.

První vinice byly vysazeny rodinou Jeana Baptisty Persevala před více než 200 lety v malebné vesnici Chamery, nedaleko Remeše, v Montagne de Reims. Dnešní Maison Perseval Farge navazuje na tuto bohatou tradici a vyrábí elegantní a rafinovaná šampaňská vína. Vinařství je známé nejen svými kvalitními cuvée z hlavních odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, ale také začleněním historických odrůd Pinot gris, Arbanne a Pinot Meslier od roku 2004.

Všechny vinice jsou klasifikovány jako 1er Cru a jsou obhospodařovány s ohledem na trvalou ekologickou udržitelnost a respekt k přírodě. Persevalovi používají integrované vinohradnictví, což znamená, že nevyužívají žádná chemická hnojiva ani pesticidy. Síra, používaná při výrobě vín, je značně snížena oproti regionálnímu průměru.

Vinařství obhospodařuje celkem 4,17 hektaru vinic, což vede k omezené produkci některých vín, jako je například cuvée "La Pucelle" s produkčním limitem kolem 1 500 láhví. Vína z Maison Perseval Farge nejsou běžně dostupná, najdeme je pouze v několika vybraných michelinských restauracích v Remeši a Paříži, a také ve vyhlášených restauracích v USA a Japonsku.

Při pohledu na osazení půdy vidíme, že Persevalovi obhospodařují 4,17 hektaru 1er Cru. Vinice jsou rozděleny do šesti parcel, nacházejících se v obci Chamery v Montagne de Reims. Většina vinic leží na středních a vyšších svazích s vápenito-jílovitou půdou, zatímco menší část je umístěna na spodních svazích s písčito-jílovitou půdou.

Podíl osazených odrůd je následující: 50 % Pinot Noir, 35 % Chardonnay, 15 % Pinot Meunier. V roce 2004 byly na malé parcele vysazeny historické odrůdy Arbane, Petit Meslier a Pinot gris (zde označovaný jako Fromentot). Hustota výsadby činí 7 700 keřů na 1 hektar s průměrným stářím vinic 30 let, což ukazuje na pečlivou péči a dlouhodobé zkušenosti vinařství Maison Perseval Farge.