Christian Tschida - Kapitel I. 2016

Kapitel I. - kapitola první. Tady to celé začalo? Krásný strukturovaný Cabernet Franc líznutý lehce Bläufrankish. Plný, ale přesto svěží a ovocný.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
595 Kč
Christian Tschida - Kapitel I. 2016

Víno vyrobené ze starých vinic nabité ovocem a svěžestí, o trochu vyšší tříslovina a také strukturovanější než třeba Himmel auf Erden. Zrálo dva roky ve velkých dubových sudech, nečekaně je vyrobeno bez filtrace a přidané síry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Klasifikace: naturální
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Frankovka (Blaufränkisch), Cabernet Franc
Vinařská oblast: Burgenland
Země původu: Rakousko
Položka byla vyprodána…

Christian Tschida sídlí v městečku Illmitz na břehu Neziderského jezera a je čvrtou generací rodiny vinařů. Vinařství převzal po svém otci v roce 2003. Hospodaří na 14 ha vinic kolem Illmitzu (staré rodinné vinice) a na druhé straně jezera kolem Purbachu (tyto vinice postupně získal).
Ve vinici ani ve sklepě nepoužívá žádné chemické prostředky, vína nejsou nijak manipulována. Všechna vína se lahvují bez čeření, filtrace a od roku 2013 zcela bez síry. Ve vinici používá svou unikátní kombinaci vlastního kompostu a slámy, vyjímečně používá postřiky z fermentovaných bylin a bylinných olejů. Jeho vinice vypadají jako botanická zahrada. Jsou plné trávy, květin, bylin, hmyzu a zvířat. Část vinic je vedena ve speciálním dvojitém systému (double planting system), kdy jsou 2 rostliny zasazeny těsně vedle sebe a to je nutí k maximálnímu souboji o vodu a živiny. Kořeny poté prorůstají rychleji a hlouběji do země. Výnosy jsou velmi malé, vše je podřízeno maximální kvalitě.