Domaine Bersan - Chablis Premier Cru - Montmains 2018

Značka: Domaine Bersan

Ukázkové Chablis z kategorie 1er Cru, starší vinice, delší zrání na sudech, vhodné do archivu. Víno pro gurmány.

Dostupnost Skladem
930 Kč
Domaine Bersan - Chablis Premier Cru - Montmains 2018
Značka: Domaine Bersan

Vína z oblasti Chablis, jsou celosvětově vyhledávaná bílá vína z Francie, díky svoji neuvěřitelné svěžesti, minerality a pro jejich křišťálovou čistotou.

STÁŘÍ VINIC: 45let
TERROIR: podloží kimmeridgien, půda jílovito-vápencová

Komplexní a strukturované víno s jemnou vůní žlutého ovoce, vanilky a opékaných tostů. Na patře najdeme přesné tóny pražených mandlí a minerálního terroiru. Průměrně 45 let staré vinice s jílovitě vápencovými půdami dodávají vínům jedinečný charakter. Sklizeň probíhá začátkem poloviny října, následuje dvouhodinová macerace a spontánní kvašení po dobu 2 měsíců. Víno poté zraje 8–10 měsíců pro zachování svěžesti a harmonie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Vinařství Bersan má hluboké kořeny v obci Saint-Bris, kde rodina žije od roku 1453. Nachází se v Yonne, 10 km jižně od Auxerre a 15 km západně od Chablis. Jean-Louis a Jean-Christophe Bersan jsou otec a syn, kteří společně vytvářejí skvělá vína v bio-organickém režimu. S péčí pečují o vinice, zděděné po předcích před více než šedesáti pěti lety, a jsou ekologicky certifikováni od roku 2011. Jean-Louis se věnuje obchodní stránce, zatímco Jean-Christophe se stará o pěstování révy a výrobu vína. Doména Bersan se rozvíjí organicky, zachovávající tradice a vyrábějící kvalitní vína.