Domaine de la Choupette - Santenay rouge Vieilles Vignes 2021

Delikátní Pinot noir z prestižní parcely, která sousedí s 1er Cru parcelou. V chuti je plné a výrazné, fermentováno 15 měs. v dubovém sudu.

Dostupnost Skladem
895 Kč
Domaine de la Choupette - Santenay rouge Vieilles Vignes 2021

PROCES VÝROBY: Vinařství se zaměřuje na manuální sklizeň a pečlivé třídění hroznů. Po kompletním zbavení třapin jsou hrozny macerovány za studena po dobu jednoho týdne. Následuje otevřená kvašení při 28°C, s krátkodobým zvýšením teploty na 33°C pro stabilizaci barvy a taninů. Tento postup zdůrazňuje ovocné aroma a snižuje třísloviny. Desetiměsíční zrání na dubových sudech (polovina nových).

DEGUSTACE: Víno se prezentuje zářivě rubínovou barvou. Intenzivní buket nabízí aroma zralých třešní, lesních malin, lesního podrostu a bílého pepře. Na patře víno působí přívětivě s měkkými tříslovinami a nasládlými tóny černého ovoce, lékořice a kardamonu. Středně dlouhý a svěží závěr podtrhuje pitelnost tohoto Pinotu noir.

PÁROVÁNÍ: Skvěle se hodí k grilovanému nebo dušenému hovězímu, omáčkám z kampotského pepře a kravským sýrům. Servírujte při teplotě 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Rodinné vinařství založené v září 1992 je umístěné v centru vesnice Santenay na jižním konci Côte de Beaune, odkud spravuje 13 hektarů vinic. Dvojčata Jean Christophe a Philippe jsou třetí generací vinařské rodiny Gutrin a mají ve svém vlastnictví 45 parcel v apelacích Santenay, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet a Maranges. S úctou k tradičním postupům regionu Burgundsko, které založily jeho pověst, se v Domaine de la Choupette věnují ekologickému zemědělství. Vinice jsou péčí orány a zachovává se organická hmota, což vytváří přirozené hnojivo. Vinice s klasifikací 1er cru mají udržovaný travnatý porost, který podporuje přirozenou vlhkost a pomáhá koncentraci plodů. S cílem zachovat biodiverzitu minimalizují používání chemických přípravků. Domaine de la Choupette je butikové vinařství s malou produkcí, ale vysokou kvalitou, což dělá jejich vína velmi vyhledávanými po celém světě.