Domaine des Homs - Chardonnay 2019 BIO

Značka: Domaine des Homs

Základní, přitom hezky strukturované Chardonnay z Languedocu. Je lahodné a ovocné, na nose jemné květinové aroma.

Dostupnost Skladem
330 Kč
Domaine des Homs - Chardonnay 2019 BIO
Značka: Domaine des Homs

Toto Chardonnay z Languedocu je důkazem progresivního vinařství v této oblasti. Pochází z malebné parcely o velikosti 1,5 ha, nacházející se na kamenitých terasách pod úpatím Montagne Noire. Ruční sklizeň zajišťuje kvalitu hroznů, které jsou pečlivě lisovány a fermentovány v betonových nádržích a dřevěných sudech. Po šest měsíců zrálo víno, než se dostalo do láhví.

Výsledkem je delikátní víno s jasnou zlatou barvou a plnou vůní bílých květů a tropického ovoce. V chuti se projevuje komplexnost a bohatost, s přesným odrazem vůně a středně dlouhým závěrem. Skvěle se hodí jako aperitiv nebo k pokrmům z ryb a grilované drůbeže.

Toto Chardonnay je skvělým příkladem regionálního progresu a dokonalé harmonie mezi půdou, révou a klimatem Languedocu. Užijte si ho ve své plné čerstvosti a ovocnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

V srdci Minervois, nedaleko legendárního města Carcassonne, se nachází Domaine des Homs, rodinné vinařství s bohatou historií a vášní pro kvalitní vína. Zde se tradice a moderní přístupy snoubí, vytvářejíce nezaměnitelné víno s charakterem a elegancí.

Svět terroiru je tu posvátným dědictvím, kterému se věnují mladí manželé Jean-Marc a Anne Crozalsovi. S jejich vedením se zdejší vinařský dům posunul na novou úroveň, přinášející bohatství vín s minerální strukturou a dokonalou harmonií. Jean-Marc Crozals, absolvent Mezinárodní vinařské univerzity v Suze-La Rousse, se po letech práce na slavném vinařství v Chateauneuf du Pape vrátil domů a začal novou éru, obnovujíc vinice a zavedl ekologické zemědělství.

Vinice, rozprostírající se na 20 hektarech, odrážejí pestrou paletu odrůd červených i bílých, včetně Grenache Noir, Cinsault, Syrah, Viognier, Chardonnay a Muscat. Zdejší klima, středomořského charakteru, a půda, bohatá na minerály, vytvářejí ideální podmínky pro růst a vyzrávání hroznů.

Všechny práce na vinicích jsou prováděny podle ekologických principů, s důrazem na minimalizaci vlivu na životní prostředí. Vinice jsou chráněny pouze mědí a sírou, a výsledná vína jsou certifikována jako BIO. Celý proces výroby, včetně sklizně a vinifikace, je pečlivě řízen podle lunárního kalendáře, s důrazem na zachování přírodních cyklů.

Vinařství Domaine des Homs představuje spojení tradice s moderním přístupem a vášní pro výjimečná vína. Ochutnejte tedy jejich lahodné víno a podpořte dědictví předků, které je tu pečlivě chráněno a rozvíjeno pro budoucí generace.