Domaine des Homs - Minervois "Clots de Pals" 2018 BIO

Značka: Domaine des Homs

Šťavnaté červené víno z Languedocu, je mohutné ovocnosti a svěžesti. Cuveé odrůd 85 % Grenache noir a 15 % Syrah

Dostupnost Skladem
295 Kč
Domaine des Homs - Minervois "Clots de Pals" 2018 BIO
Značka: Domaine des Homs

Clots de Pals, základní Minervois, vzniká z hroznů z malé tříhektarové parcely na kamenitých terasách, což dává vínu jeho charakteristickou strukturu. Po pečlivém výběru a fermentaci v inoxových tancích následuje šestiměsíční zrání v betonových nádržích.

Víno má sytě tmavou barvu a vůni zralého ovoce s nádechem vanilky. V ústech je šťavnaté a čerstvé, přináší tóny červeného ovoce, černého rybízu a višní s jemnou kořenitostí. Středně dlouhý závěr láká k dalšímu doušku.

Clots de Pals nabízí okouzlující eleganci a svěžest, typickou pro vína z jižní Francie. Region Languedoc, se svým středomořským klimatem a unikátním terroirem, je dnes jedním z nejvýznamnějších producentů kvalitních vín ve Francii. Tato láhev je důkazem vynikajícího vývoje oblasti, která se z průměrného regionu proměnila v území produkující špičková vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

V srdci Minervois, nedaleko legendárního města Carcassonne, se nachází Domaine des Homs, rodinné vinařství s bohatou historií a vášní pro kvalitní vína. Zde se tradice a moderní přístupy snoubí, vytvářejíce nezaměnitelné víno s charakterem a elegancí.

Svět terroiru je tu posvátným dědictvím, kterému se věnují mladí manželé Jean-Marc a Anne Crozalsovi. S jejich vedením se zdejší vinařský dům posunul na novou úroveň, přinášející bohatství vín s minerální strukturou a dokonalou harmonií. Jean-Marc Crozals, absolvent Mezinárodní vinařské univerzity v Suze-La Rousse, se po letech práce na slavném vinařství v Chateauneuf du Pape vrátil domů a začal novou éru, obnovujíc vinice a zavedl ekologické zemědělství.

Vinice, rozprostírající se na 20 hektarech, odrážejí pestrou paletu odrůd červených i bílých, včetně Grenache Noir, Cinsault, Syrah, Viognier, Chardonnay a Muscat. Zdejší klima, středomořského charakteru, a půda, bohatá na minerály, vytvářejí ideální podmínky pro růst a vyzrávání hroznů.

Všechny práce na vinicích jsou prováděny podle ekologických principů, s důrazem na minimalizaci vlivu na životní prostředí. Vinice jsou chráněny pouze mědí a sírou, a výsledná vína jsou certifikována jako BIO. Celý proces výroby, včetně sklizně a vinifikace, je pečlivě řízen podle lunárního kalendáře, s důrazem na zachování přírodních cyklů.

Vinařství Domaine des Homs představuje spojení tradice s moderním přístupem a vášní pro výjimečná vína. Ochutnejte tedy jejich lahodné víno a podpořte dědictví předků, které je tu pečlivě chráněno a rozvíjeno pro budoucí generace.