Domaine des Homs - Minervois "Paul" 2018 BIO

Značka: Domaine des Homs

Cuveé odrůd 80% Syrah a 20% Grenache noir. Šťavnaté a opulentní Minervois, které je velmi výrazné a zároveň svěží.

Dostupnost Skladem
390 Kč
Domaine des Homs - Minervois "Paul" 2018 BIO
Značka: Domaine des Homs

Cuvée Paul je klasickým představitelem apelace Minervois s převahou odrůdy Syrah z vinic starých asi 40 let poblíž usedlosti Homs na kamenito-jílovitých terasách.

Fermentace a macerace trvají čtrnáct dní, následuje roční zrání v betonových nádržích, čímž se zachovává svěžest a ovocnost, jelikož víno nepřichází do kontaktu s dřevem.

Barva vína je temná s fialovými odlesky, v nosu se otevírají tóny červeného ovoce. Na jazyku dominují divoké ovoce, zejména rybíz a sušené červené plody.

Celkově je víno šťavnaté, svěží a prokazuje výraznou čerstvost a komplexnost. Jemné taniny a dlouhá dochuť přidávají na jeho šarmu.

Certifikováno jako bio-organické.

Doporučuje se ke grilovanému masu, klobáskám a jemnějším kravským sýrům. Před podáváním je vhodné dekantovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

V srdci Minervois, nedaleko legendárního města Carcassonne, se nachází Domaine des Homs, rodinné vinařství s bohatou historií a vášní pro kvalitní vína. Zde se tradice a moderní přístupy snoubí, vytvářejíce nezaměnitelné víno s charakterem a elegancí.

Svět terroiru je tu posvátným dědictvím, kterému se věnují mladí manželé Jean-Marc a Anne Crozalsovi. S jejich vedením se zdejší vinařský dům posunul na novou úroveň, přinášející bohatství vín s minerální strukturou a dokonalou harmonií. Jean-Marc Crozals, absolvent Mezinárodní vinařské univerzity v Suze-La Rousse, se po letech práce na slavném vinařství v Chateauneuf du Pape vrátil domů a začal novou éru, obnovujíc vinice a zavedl ekologické zemědělství.

Vinice, rozprostírající se na 20 hektarech, odrážejí pestrou paletu odrůd červených i bílých, včetně Grenache Noir, Cinsault, Syrah, Viognier, Chardonnay a Muscat. Zdejší klima, středomořského charakteru, a půda, bohatá na minerály, vytvářejí ideální podmínky pro růst a vyzrávání hroznů.

Všechny práce na vinicích jsou prováděny podle ekologických principů, s důrazem na minimalizaci vlivu na životní prostředí. Vinice jsou chráněny pouze mědí a sírou, a výsledná vína jsou certifikována jako BIO. Celý proces výroby, včetně sklizně a vinifikace, je pečlivě řízen podle lunárního kalendáře, s důrazem na zachování přírodních cyklů.

Vinařství Domaine des Homs představuje spojení tradice s moderním přístupem a vášní pro výjimečná vína. Ochutnejte tedy jejich lahodné víno a podpořte dědictví předků, které je tu pečlivě chráněno a rozvíjeno pro budoucí generace.