Domaine Rolet Père - Crémant du Jura "Coeur de Chardonnay"

Famózní Crémant těch nejvyšších kvalit, jenž snese srovnání s víny z oblasti Champagne. Ovocný a delikátní.

Dostupnost Skladem
620 Kč
Domaine Rolet Père - Crémant du Jura "Coeur de Chardonnay"

Elegantní a nazrálé aroma s tóny zralých žlutých jablek, hrušek a briošky. Krémová a svěží chuť s dominantními tóny zralých citrusů a žlutých jablek, doplněná podtóny chlebové kůrky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naturální víno
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Jura
Země původu: Francie

Domaine Rolet, s dlouhou tradicí výroby kvalitních vín, je známé svým uvážlivým přístupem k hospodaření, který je v souladu s přírodou. Od roku 2015 je držitelem prestižního certifikátu "Terra Vitis", který je udělován francouzským vinařům, kteří respektují přírodu, lidské zdroje a vyrábějí vína s důrazem na řemeslnou kvalitu a autentičnost chutí.

Roletovi systematicky řeší problémy eroze půdy a jejího zhutňování. Na jejich vinicích lze vidět travnaté pásy, které se střídají po každých pěti řádcích vinné révy. Tato opatření sice narušují celistvost vinic, ale přinášejí zjevné výhody. Pouze malé a lehké traktůrky mají povolen vjezd na travnaté pásy, ale nikdy mezi řádky vinné révy, což minimalizuje zhutňování půdy. Tento ekologický přístup inspiroval i sousedy.

V samotných vinicích je aplikována organická metoda obhospodařování, bez použití herbicidů a insekticidů, s důrazem na kvalitu před kvantitou. Průměrný výnos se drží na úrovni 40 hl/ha. Sklizeň probíhá ručně s účastí týmu 80 sběračů, kteří pracují v průběhu 3 - 4 týdnů.

Půdní složení 65 hektarů vinic je rozmanité, zahrnující červené a modré slíny, půdy protkané vápencovými žílami a směsi jílu a štěrku pro odrůdu Trousseau, která umožňuje rychlejší prohřívání kořenů a dostatek vláhy i během letních veder.