Franz Pichler - Riesling Kollmitz Smaragd 2020

Smaragd Riesling Kollmitz od Franze Pichlera: vrcholný Wachau Riesling, ovocný, minerální, s obrovským potenciálem zrání.

Dostupnost Skladem
920 Kč
Franz Pichler - Riesling Kollmitz Smaragd 2020

Smaragd Riesling Kollmitz od Franze Pichlera je vrcholným příkladem toho nejlepšího, co může nabídnout oblast Wachau. Z legendární vinice Kollmitz, s více než 40 let starými révami.

Smaragd je označení těch nejlepších vín z oblasti Wachau, charakterních a nesoucích největší otisk místního terroir a umu zdejších vinařů.

Legendární vinice Kollmitz nad městečkem Joching patří k nejunikátnějším v celém regionu. A Franz Pichler moc dobře ví, jak s hrozny z této vinice naložit. Franzův Riesling najdete až na nejhornější části vinice, hlavy zdejší révy už pamatují více než 4 dekády. Riesling Smaragd Kollmitz je plné a strukturované víno kombinující ovocnou nálož chutí a aromat s výraznou minerální linkou a pevností vína. Smaragdy od Franze Pichlera jsou charakteristické ovocnou, explozivní chutí a úžasným potenciálem zrání.


Barva vína je světle žlutozelená, intenzivní koření ve vůni, rostlinně-tabákové náznaky, zralé žluté broskve, velmi komplexní a plné charakteru, víno potřebuje trochu vzduchu, nejlépe hodinku, na patře výživné a extraktově sladké, široký a silný ryzlink , enormní délka, která je brilantní v kombinaci s pěknou kyselinou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Klasifikace: Smaragd
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský
Vinařská oblast: Wachau
Země původu: Rakousko