Marrenon - Cuvée M Brut rosé

Značka: Marrenon

Delikátní perlivé víno, vyrobené metodou druhotného kvašení v lahvi (Champagne styl). Lososová barva, dlouhé jemné perlení a výrazně bohaté aroma.

Dostupnost Skladem
330 Kč
Marrenon - Cuvée M Brut rosé
Značka: Marrenon

Toto šumivé víno z jižní Francie, založené na odrůdě Grenache Noir, připomíná kvalitu Cremant, i když oficiálně v tomto regionu neexistuje. Vyrobené tradiční metodou jako Champagne, zaujme bohatou lososově růžovou barvou a elegantním perlením. Jeho vůně je plná červeného ovoce, zejména malin a červeného rybízu. Chuť je plná a vyvážená, s příjemnými svěžími tóny, které se nesou i do závěru, doplněné jemnými nuancemi jahod a vanilkovým závanem. Toto víno si zaslouží uznání jako výjimečná alternativa klasického Cremantu de Provence.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Grenache/Garnacha
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.