Marrenon - Luberon rouge Classic

Značka: Marrenon

Základní Cuveé ze Severní Rhony postavené na odrůdách 60 % Syrah a 40 % Grenache noir. Víno zrálo v nerezových nádobách.

Dostupnost Skladem
189 Kč
Marrenon - Luberon rouge Classic
Značka: Marrenon

Víno z oblasti Luberon v údolí Rhony, typické pro jižní Francii. Tento červený klenot spojuje plnou ovocnost s pevnou strukturou. Jeho temně rudá barva s fialovými odlesky předznamenává koncentrovanou vůni tmavého lesního ovoce. V chuti dominují dobře strukturované třísloviny, provázené tóny ostružin a jemným nádechem lékořice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.