Marrenon - Syrah Les Grains 2021

Značka: Marrenon

Základní Syrah ze Severní Rhony. Víno zrálo v nerezových nádobách aby se podpořila jeho ovocnost.

Dostupnost Skladem
189 Kč
Marrenon - Syrah Les Grains 2021
Značka: Marrenon

Syrah z jižní Francie od vinařství Marrenon je dokonalým příkladem této odrůdy z údolí Rhony, známé také z vína jako Châteauneuf-du-Pape. Jeho první dojem je jemný a sofistikovaný.

Tento Syrah nabízí hlubokou rubínovou barvu a živou vůni ovocných tónů, zejména třešní, doplněnou o kořeněné nuance. Na patře se projevuje upřímná chuť černého rybízu a sladkého koření. Postupně však vyniknou zaoblené třísloviny a koncentrovaná kořenitost, která přechází v divokost v závěru.

Sklizeň probíhá od poloviny do konce září, přičemž se sklízí v noci, aby se zachovala čerstvost ovoce. Fermentace trvá při nízké teplotě (18°-22°C) a probíhá s minimálním zásahem, aby se zachovala autentičnost odrůdy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.