Monzio Compagnoni - Franciacorta Satén brut 2019

Franciacorta vyrobená pouze z odrůdy Chardonnay, 36měsíců na kalech.

Dostupnost Skladem
590 Kč
Monzio Compagnoni - Franciacorta Satén brut 2019

Franciacorta, neboli Italské "ŠAMPAŇSKÉ"

Franciacorta se vyrábí se stejnou tradiční metodou jako champagne (tedy druhotným kvašením v lahvi) a ze stejných odrůd.

Toto víno je čistokrevné Chardonnay z Franciacorty s dlouhým zráním na kvasnicích, minimálně 36 měsíců v lahvi, což propůjčuje sektu bohatou a krémovou chuť. Barva hluboké zlatožluté předesílá skvostný zážitek. Vůně očaruje svěžími ovocnými a kořenitými tóny anýzu, doplněnými náznaky chlebové kůrky, sušenek a vanilky. Plná a šťavnatá chuť ladí s nosem, přinášejíc vyváženou kyselost a sladké tóny zralého ovoce. Čistá chuť a bohatý aromat dělají z tohoto vína skvělý zážitek pro milovníky kvalitního sektu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Lombardie
Země původu: Itálie

V srdci kopců Franciacorta se nachází Monzio Compagnoni, vinařství s bohatou tradicí datující se do 15. století. V těchto kopcích vznikají mladá a dynamická vína, odrážející moderní a pragmatickou mentalitu majitelů Marcella Monzia Compagnoni. Vinařské panství vzniklo v roce 1987, kdy Marcellu bylo pouhých 20 let. Jeho vášeň a vize vedly k výstavbě moderní budovy na rodinném sídle s důrazem na vysokou funkčnost.

V roce 1989 spatřilo světlo první víno Valcalepio del Colle della Luna. Následovaly Chardonnay a Pinot Noir, zraje v barikových sudech, a také cuvée z Bordeaux. Franciacorta, často označovaná jako "italské champagne", se stala symbolem této oblasti Lombardie, blízko Milána. Vyrábí se tradiční metodou druhého kvašení v lahvi z odrůd Rulandské modré (20%) a Chardonnay (80%). Charakteristické pro Franciacortu je dlouhé zrání na kvasnicích v lahvi, což dodává vínům nezaměnitelný charakter a výjimečnou kvalitu.