Nicolis - Testal Rosso Verona 2015

Značka: Nicolis

Našlapané červené víno z regionu Veneto, postavené na odrůdě Corvina 90% a Rondinella 10%

 
Dostupnost Skladem
575 Kč
Nicolis - Testal Rosso Verona 2015
Značka: Nicolis

Červené víno z rodinného vinařství Nicolis v regionu Veneto představuje skvosty, které odhalují autentičnost této oblasti. IGP kategorie zdůrazňuje, že jde o výjimečný poklad, nezávisle na obvyklých Merlotu nebo Amarone della Valpolicella.

Barva tohoto vína je intenzivně rubínově červená, vůně poutá svou silou a kombinací třešní v alkoholu, hořkých mandlí a kůže.

Chuť nabízí zaoblený, strukturovaný zážitek s jemnými tříslovinami a dlouhotrvajícím dojmem.

Díky zrání ve velkých dřevěných sudech po dobu 16 měsíců získalo víno 92 bodů od Jamese Sucklinga v roce 2015. Nicolis Veneto víno - pravý skvost plný vkusu a výrazu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Archivace: 10 let
Klasifikace: IGT
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Corvina, Rondinella
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

Vinařství Nicolis najdeme v srdci Valpolicella Classico ve vesnici San Pietro v Carianu, pyšní se dlouhou tradicí, zahrnující 20 hektarů vinic obhospodařovaných po mnoho generací. Z nižších vinic vzejdou lehčí vína vhodná k okamžité konzumaci, zatímco terasovité vinice poskytují základ pro komplexní Valpolicelly a Amarone. Vznik vinařství se datuje do roku 1951, kdy Angelo Nicolis transformoval rodinný podnik v pravé vinařství. Dnes provozují tuto rodinnou tradici tři synové zakladatele. Giancarlo se věnuje vinohradnictví, zajišťuje kvalitní hrozny. Giuseppe, jako enolog, pečuje o celý proces vinifikace, a Massimo řídí obchodní aspekty a vztahy s klienty. Matka Natalia přináší své dlouhodobé zkušenosti do rodinného podniku. Společně udržují vysokou kvalitu vín spojenou s bohatou rodinnou historií.