Nicolis - Valpolicella Classico 2020

Značka: Nicolis

Klasické italské červené víno z regionu Veneto s rubínovou barvou střední intenzity. Charakteristická vůně zejména třešní a višní.

Dostupnost Skladem
299 Kč
Nicolis - Valpolicella Classico 2020
Značka: Nicolis

Klasické italské červené víno z regionu Veneto s rubínovou barvou střední intenzity. Jeho charakteristická vůně spojuje jemné tóny místního ovoce, zejména třešní a višní. Plná chuť s hebkým, příjemně lehce nahořklým a ovocně divokým dojmem poskytuje harmonický zážitek. V dochuti se objevuje lehký dotek zázvoru, typický pro vína tohoto regionu. Toto skvělé víno zahrnuje odrůdy Corvina (65%), Rondinella (25%) a Molinara (10%).

Oživte své chuťové buňky touto vynikající kombinací tradice a regionálního charakteru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Archivace: 4 roky
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Corvina, Rondinella, Molinara
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

Vinařství Nicolis najdeme v srdci Valpolicella Classico ve vesnici San Pietro v Carianu, pyšní se dlouhou tradicí, zahrnující 20 hektarů vinic obhospodařovaných po mnoho generací. Z nižších vinic vzejdou lehčí vína vhodná k okamžité konzumaci, zatímco terasovité vinice poskytují základ pro komplexní Valpolicelly a Amarone. Vznik vinařství se datuje do roku 1951, kdy Angelo Nicolis transformoval rodinný podnik v pravé vinařství. Dnes provozují tuto rodinnou tradici tři synové zakladatele. Giancarlo se věnuje vinohradnictví, zajišťuje kvalitní hrozny. Giuseppe, jako enolog, pečuje o celý proces vinifikace, a Massimo řídí obchodní aspekty a vztahy s klienty. Matka Natalia přináší své dlouhodobé zkušenosti do rodinného podniku. Společně udržují vysokou kvalitu vín spojenou s bohatou rodinnou historií.