Parker Estate - Chardonnay Cool Climate 2022

Značka: Parker Estate

Chlastací typ bílého vína z odrůdy Chardonnay z jižní Austrálie. Tóny ovoce, broskve a meruňky a lehký nádech květin, závěr vína je ovocný a svěží.

Dostupnost Skladem
435 Kč 580 Kč / 1 l
Parker Estate - Chardonnay Cool Climate 2022
Značka: Parker Estate

Chardonnay z Australské oblasti Coonawarra, jedné z předních Australských vinářských oblastí s chladným klimatem. Díky mořskému vlivu jižního Tichého oceánu je tento region vystaven ještě většímu ochlazení, což podporuje prodloužené dozrávání hroznů a rozvoj intenzivních chutí udržujících přirozenou kyselost.

Perfektní pěstitelské podmínky, vynikající kvalita hroznů, nové francouzské dubové sudy a fermentace divokými kvasinkami spojují síly, aby vytvořily jemně strukturovaný a plně aromatický Chardonnay. Jeho oživující a aromatická vůně přináší nádech bílé broskve a meruňkového květu, které jsou vyváženy jemnými tóny manukového medu. Na jazyku se otevírá ovocná a svěží chuť, doplněná o texturové vrstvy z prodlouženého dozrávání v sudech a fermentace kombinující jablečnou a mléčnou kulturu.

Tohle Chardonnay z Coonawarry je skvělou volbou pro milovníky vína, kteří hledají osvěžující a elegantní zážitek. Díky své plnosti, struktuře a vyváženosti je ideální jako doplněk k jídlu nebo jako osvěžující nápoj k relaxaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Coonawarra
Země původu: Austrálie

Parker Estate - Coonawarra

Vinařství Parker Coonawarra Estate se nachází na jižním pobřeží regionu Coonawarra, v srdci vápencového pobřeží jižní Austrálie. Společnost respektuje jedinečné půdy tohoto regionu a využívá kvalitu a stáří svých vinic k výrobě vín, která plně využívají potenciál této úžasné pěstitelské oblasti. John a Faye Parker založili Parker Estate v roce 1985 a osadili Abbey Vineyard vinicemi Reynell Selection Cabernet, původními vinicemi z Bordeaux z 19. století, které byly přemístěny do Austrálie, aby unikly révokazu. Během čtyř desetiletí "výroby vína bez kompromisů" společnost Parker Estate získala mnoho ocenění, včetně pěti hvězdiček od Jamese Hallidaye.

Coonawarra je jednou z prvních australských vinařských oblastí s chladným podnebím, což umožňuje ideální podmínky pro pěstování hroznů. Vinařství využívá 27 km dlouhý a 2 km široký doutníkový výběžek starověké půdy Terra Rossa, která spočívá na tvrdém vápencovém podloží, a to ve spojení s chladným klimatem a volně odvodňujícími půdami dává vínům nejvyšší standardy kvality.

Vinařství Parker Estate se pyšní dlouhou historií výroby vynikajících vín, která mají dlouhou životnost. V roce 1988 byla uvedena na trh inaugurální verze First Growth, která ihned získala pozornost a získala mnoho ocenění, včetně prestižního Penfold Hyland Trophy. V roce 2001 byla dokončena účelová budova dozrávací komory a sklepních dveří, která odráží kreativní a nekompromisní přístup k výrobě vína.

Parker's 'First Growth' byl v roce 2010 zařazen do Langton's Classification of Australian Wine jako 'Excellent', což je svědectví o vynikající kvalitě vín značky. Vinařský tým Parker Estate vede Andrew Hardy, který má bohaté zkušenosti v oboru a spolupracuje s Keedou Zilm, dalším talentovaným členem týmu. Hardy pracoval po celém světě a získal mnoho znalostí, které nyní přináší do vinařství Parker Estate.

Parker Coonawarra Estate je synonymem pro výrobu vynikajících vín s dlouhou tradicí a vášní pro kvalitu. Jejich vína jsou vyhledávaná mezi milovníky vína po celém světě a jsou důkazem jedinečného terroir regionu Coonawarra.