Stagard - Riesling Steiner Gaisberg 2018

Značka: Weingut Stagard

Tento Ryzlink lze označit za starosvětské víno v pravém slova smyslu a prezentuje se mimořádně působivým způsobem. 

Dostupnost Skladem
680 Kč
Stagard - Riesling Steiner Gaisberg 2018
Značka: Weingut Stagard

Réva na vinici Gaisberg, má kořeny rostoucí hluboko do břidlicových půd. Steiner Gaisberg je jednoznačně tím nejlepším co půda v Kremstalu nabízí. Tento Ryzlink lze označit za starosvětské víno v pravém slova smyslu a prezentuje se mimořádně působivým způsobem. V dokonalé zralosti se hrozny pro Steiner Gaisberg sklízejí výhradně ručně bez pomoci hrubých a méně selektivních sklízečů hroznů. Po sklizni jsou hrozny ihned převezeny do lisovny. Fermentace pak probíhá v nerezových tancích při kontrolovaných teplotách. Po kvašení následuje několik měsíců zrání na jemných kalech, než je víno konečně lahvováno.

Vinice Gaisberg se skládá z dvanácti teras obklopených stromy a keři, které působí jako „clos“ — vinice ve vinici. Je to jedno z nejteplejších míst ve Steinu a nachází se velmi blízko Dunaje a využívá plný efekt odrazu slunce od řeky.
Aroma vína je intenzivně květinová se sladkým lučním bylinkovým aroma. Chuť je slaná a minerální s kořením kajenského pepře a citrusovým nádechem limetky. Fermentováno spontánně, s bobulemi, v nerezové oceli po 48 hodinách macerace. Zrálo 12 měsíců v nerezu, 10 měsíců na hrubých kalech a bobulích.

Ve skleničce se Gaisberg Riesling ukazuje jasně světle žlutou barvu. Pokud jí dáte trochu vzduchu otáčením, můžete vnímat prvotřídní rovnováhu s tímto bílým vínem, protože na stěnách sklenice není ani vodnatá, ani sirupovitá, ani likérová.  vůně jako černý čaj a orientální koření.

Doporučené párování: Doporučujeme kuře na cibulovém kari s thajským okurkovým salátem nebo dýňovým koláčem.

Odrůdové složení: Riesling

Obsah alk.: 12,5 %

Získaná ocenění:

  • 96 bodů Falstaff
  • 95 bodů R. Parker

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Klasifikace: DAC - Reserve
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Riesling
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Kremstal
Země původu: Rakousko