Tony Bish - Chardonnay Heartwood 2021

Značka: Tony Bish

Chardonnay z Nového Zélandu z oblasti Hawke's Bay. Zrálo v barrique sudech po dobu 11 měsíců. Výrazné a vyvážené víno s delší dochutí.

Dostupnost Skladem
789 Kč 1 052 Kč / 1 l
Tony Bish - Chardonnay Heartwood 2021
Značka: Tony Bish

Tony Bish Hawke's Bay Chardonnay je výjimečným výběrem z Nového Zélandu, který přináší bohaté a složité chuťové zážitky. Vůně se vyznačuje bohatými sušenkovými tóny a dubovými charaktery, doplněnými letními peckovinami, citrusovou kůrou a jemnými květinovými nuancemi. Na patře se zralé peckoviny prolínají s dotekem dřeva a zakončují se krémovým závěrem, který je živě osvěžen svěží kyselinkou a vytrvalým dojmem.

Hrozny jsou ručně sbírány z vinic v oblastech Bridge Pa a Mangatahi v Hawke’s Bay, převážně z bloků Mendoza a Clone 15. Tato pečlivá sběr zajišťuje kvalitu a čistotu hroznů. Vinice jsou pěstovány s ohledem na udržitelnost a spravovány podle programu Sustainable Winegrowing NZ (SWINZ), což zajišťuje minimální ekologický otisk. Hrozny Chardonnay jsou vinifikovány zcela přírodním způsobem, bez přidání jakýchkoli přísad. Po fermentaci v nových dubových sudech víno zraje po dobu 11 měsíců.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Hawke's Bay
Země původu: Nový Zéland

Vinařství Tony Bish se řadí mezi přední producenty vynikajících vín na Novém Zélandu, s hlavním sídlem v regionu Hawke's Bay. Tento region je proslulý svým teplým podnebím a rozmanitým terénem, který vytváří optimální podmínky pro pěstování hroznů. Klíčovým prvkem, který Tony Bish odlišuje, je jeho vášeň a závazek k tradičnímu zpracování a pěstování odrůdy Chardonnay. Vinařství se zavázalo k vytváření vín s unikátním charakterem a výrazem místa, kde hrozny dozrávají.

Vinařský mistr Tony Bish je znám svou inovativní prací s dubovými sudy, která přináší vínům výraznou hloubku a komplexnost. Jeho unikátní metoda fermentace v dubových sudech bez použití síry, nazývaná "Zvětšení", dodává vínům značnou eleganci a strukturu. Vinařství Tony Bish také dbá na udržitelnost a ekologický přístup ke svým vinicím, s cílem minimalizovat ekologický dopad a chránit krajinu pro budoucí generace, což je hodnota, která je v regionu Hawke's Bay stále důležitější.