Vinařství Baláž - Chardonnay 2022

Velmi pěkné Chardonnay z produktové řady "Klasik". 

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Chardonnay 2022

číslo šarže:  9-22

Velmi pěkné Chardonnay z produktové řady "Klasik". Víno má výraznou zlatavě žlutou barvu. Elegantní vůně nabízí typické odrůdové tóny vyzrálého tropického ovoce, přepuštěného teplého másla a lískových oříšků. V chuti suché a přímé s dobrou neagresivní šťavnatou kyselinkou, vyzrálým ovocným projevem a středně dlouhou minerální dochutí. Středně dlouhé s ovocným projevem a příjemnou kořenitostí.

Doporučujeme k plodům moře, mořským rybám a sushi.

Získaná ocenění: Prague Premium Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Bavory
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: U Rybníčka
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.