Vinařství Baláž - Kerner 2022

Suchý Kerner s jemnou aromatikou a vyzrálým, osvěžujícím patrem.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Kerner 2022

číslo šarže: 4-22

Vzhled: Tmavě žlutá barva.

Nos: Nos vína je čistý a přímý s elegantní odrůdovou aromatikou, po prodýchání s jemnými tóny peckového ovoce, citrusového ovoce a v závěru s lehkým nádechem sušené citrusové kůry a exotického koření.

Patro: Patro vína je suché a přímé s osvěžující citrusovou kyselinou, vyzrálým ovocným projevem s tóny vyzrálého peckového a jádrového ovoce, citrusového ovoce a středně dlouhou kořenitou dochutí.

 

Doporučené párování: K běžnému pití a degustaci, k lehkým tepelným úpravám bílých drůbežích mas a sladkovodním rybám. Ideální teplota 11 - 13 ºC

Odrůdové složení:  Kerner

Obsah alk.: 12,5 %

Ocenění: Prague Wine Trophy 2023 Prague Premium Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Kerner
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.