Vinařství Baláž - Merlot 2022

Odrůdově typický Merlot, který je hebký s ovocně květinovou vůní a lehce kořenitou dochutí, která je krásně svěží.

Dostupnost Skladem
189 Kč 252 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Merlot 2022

číslo šarže: 28-22

Pro všechny nadšence této klasické odrůdy je tato lahůdka skutečným potěšením. Hrozny z tratě výsadby roku 2000, sklizené z vinic ve viniční trati Výsluní v Drnholci, poskytly suroviny pro toto výjimečné víno, které zrálo v dubových sudech. Klenot granátové barvy přináší do života radost a oslavuje každý okamžik. Užijte si ho při grilování nebo jednoduše při relaxaci s jednou sklenkou a okusíte, jak je život krásný.

Vzhled tohoto vína je tmavě rubínová až granátová barva.

Jeho nos je čistý a přímý, s výraznou aromatickou paletou vyzrálého peckového a bobulového ovoce, květů fialek a sladkého exotického koření. Na závěr se objevuje náznak sušeného zázvoru a čerstvě mleté kávy.

Na patře je víno suché, čisté a přímé, s vyváženým poměrem cukru a osvěžující kyseliny. Jeho ovocné tříslo je uhlazené a vyzrálé, a dochutě středně dlouhá s ovocně-kořenitým nádechem.

Celkově se jedná o klasický Merlot s atraktivní ovocně-květinovou aromatikou a uhlazeným, vyzrálým patrem, doplněným osvěžujícím ovocným tříslem.

Vhodné ke každodenní konzumaci i degustaci, ideálně k BBQ úpravám růžového a vybraného červeného masa, stejně jako k tvrdým i měkkým, ne-aromatickým sýrům.

viniční trať: "Výsluní" se nachází v katastru vinařské obce Drnholec. Jedná se polohu s nadmořskou výškou cca 230 m.n.m s jihozápadní expozicí. Půdy zde tvoří hlinité spraše a předkvarterní karbonátové štěrky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Drnholec
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Výsluní
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.