Vinařství Baláž - Rulandské Modré 2021

Typická ovocná a elegantní Rulanda modrá s vyzrálým projevem, svěží kyselinou a středně dlouhou dochutí.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Rulandské Modré 2021

číslo šarže: 32-21

Typická ovocná a elegantní Rulanda modrá s vyzrálým projevem, svěží kyselinou a středně dlouhou dochutí.
Barva vína je světle červená rubínová
Nos vína je čistý a přímý, odrůdově typický a jasný s elegantní kořenitostí a tóny bobulového a peckového ovoce a v závěru s nádechem lehké květnatosti.
Patro vína je suché a přímé s uhlazeným a zároveň šťavnatým ovocným projevem se svěží ovocnou kyselinou, rozvíjejícím se tříslem a středně dlouhou ovocně - kořenitou dochutí.


Středně plná a svěží Rulanda modrá s typickým ovocným projevem, hravým a svěžím patrem a středně dlouhou dochutí.
Vhodné k běžnému pití a degustaci, ke studeným masům a kvalitním uzeninám.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.