Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský 2022

Zlatavě žlutý Ryzlink Vlašský s typickou odrůdovou aromatikou. Krásné víno typické pro oblast Dolní Dunajovice.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský 2022

číslo šarže: 25-22

Ryzlink Vlašský z viniční trati Pod slunným vrchem v Dolních Dunajovicích je odrůda, která je ukázková pro obec Dolní Dunajovice. Tyto skvosty z Dunajovských kopců jsou skrytým pokladem, spojujícím nás s místními vinaři. Jsme hrdými členy spolku Dunajovské kopce, který sdružuje vinaře z Dolních Dunajovic a Březí. Ryzlink vlašský z této oblasti, rostoucí na štěrkovitých a hlinitých půdách pod Slunným vrchem, má ideální podmínky pro svůj růst. Suroviny z 15 let starých vinic poskytují základ pro naše lahodné víno.

 

Vzhled

Citronově žlutá barva přitahuje pozornost.

Nos

Čistý nos s výrazným aroma vyzrálého peckového ovoce a citrusů, doplněný náznakem sušeného tropického ovoce, pražených lískových ořechů a minerality.

Patro

Suché a přímé patro s křupavou citrusovou kyselinou, zralým ovocným projevem a dlouhým ovocně-minerálním dozvukem.

Celkový dojem

Výrazný Ryzlink vlašský s typickým charakterem odrůdy, expresivním aroma a dlouhotrvající chutí.

Doporučené párování

Ideální k běžné konzumaci, bílým i růžovým masům, kvalitním těstovinám a tvrdým i měkkým sýrům.

 

Ocenění: Prague Premium Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Pod Slunným vrchem
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.