Vinařství Baláž - Sauvignon Gris 2022 kabinet

Atraktivní a vyzrálé aroma a suché patro s dobrou limetkovou kyselinou.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Sauvignon Gris 2022 kabinet

číslo šarže: 14-22

vzhled vína: Zlatavě žlutá barva.

nos: Nos vína je čistý a přímý s výraznou a atraktivní aromatikou vyzrálého peckového ovoce, lehkými tóny sladkého exotického koření a sušené citrusové kůry.

patro: Patro vína je suché a přímé s lehkou a svěží limetkovou kyselinou, vyzrálým krémově ovocným projevem a středně dlouhou ovocně svěží dochutí.

celkový dojem: Typický projev u nás málo známé odrůdy Sauvignon Gris. Atraktivní a vyzrálé aroma a suché patro s dobrou limetkovou kyselinou.

 

Odrůdové složení: Sauvignon Gris

Doporučené párování: K jídlu K běžnému pití a degustaci, k zeleninovým salátům s lehkými zálivkami a bílému drůbežímu masu. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon Gris
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.