Vinařství Baláž - Solaris 2022

Polosladký Solaris s elegantní aromatikou a vyzrálým a uhlazeným patrem.

Dostupnost Skladem
210 Kč 280 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Solaris 2022

číslo šarže: 2-22

vzhled vína: Světle žlutá barva.

nos: Nos vína je čistý a přímý s elegantní a vyzrálou aromatikou s tóny kandovaného citrusového ovoce, sladkého exotického koření a sušené citrusové kůry.

patro: Patro vína je polosladké, čisté a přímé se sametově uhlazeným vyzrálým ovocným projevem a středně dlouhou ovocně kořenitou dochutí.

 

Odrůdové složení: Solaris

Doporučené párování: K běžnému pití a degustaci, k bílým i růžovým masům s výraznějším a plnějšími omáčkami a ke kvalitním těstovinám. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  12,5 %

Ocenění: Prague Wine Trophy 2023 Prague Premium Gold

                

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Solaris
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.