Vinařství Filip Mlýnek - Rulandské Bílé 2022 Lusy

Rulandské Bílé od Filipa Mlýnka, je spíše plnějšího typu, dalo by se říci, že jedno z nejplnějších vín ročníku 2022 které Filip Mlýnek vyrobil.

Dostupnost Skladem
249 Kč 332 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Rulandské Bílé 2022 Lusy

Barva téhle Rulandy Bílé je sytějšího typu, barva připomínající tekuté zlato s krásnými odlesky v okraji, projev krásné extraktivnější Rulandy.

Plnější tělo, plná ústa.

Vůně po žlutém ovoci.

Chuť je jemně minerální a  díky ušlechtilé plísni botrytis cinerea lehce olejová, ovocná.  Příjemný přitažlivý slaný závěr.

Víno které snese delší dobu ležení, věříme že za 5 let se teprve projeví potenciál vína!

 

Doporučené párování: k uzeným rybám, k pečením, k sýrům s ušlechtilou plísní

Odrůdové složení: Rulandské Bílé

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Brod nad Dyjí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské bílé (Pinot blanc)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Lusy
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.