Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Odměry

Lehčí typ Ryňáku, který se hodí jak ke snídani, k obědu a k večeři pro jistotu dvě lahve.

Dostupnost Skladem
229 Kč 305,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Odměry

Tenhle super fresh Ryňák z dílny Filipa Mlýnka, snese každodenní konzumaci, proto jej doporučujeme kupovat ve větším množství!

  • Šťavnatý Rýňák s aromatikou po limetkovém nádechu.
  • Chuť je středně dlouhá s příjemně nasládlým závěrem. Vůně citrusů, lehce meruňky a v pozadí najdeme i lipový květ.
  • Tento polosuchý Ryzlink, má sytě zlatavě barvu s náznakem aroma německých Rieslingů z Rheingau.
  • Středně dlouhý minerální závěr. Filip Mlýnek dokázal stvořit velice atraktivní a elegantní Ryzlink rýnský. Bravo Filipe!

Doporučené párování: perfektne se hodí k zeleninovým salátům, nebo kuřecí prso na grilu.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 11,5 %

 

Ryzlink rýnský je označován za krále vín. Je to starobylá odrůda velmi ceněná odrůda pocházející z Německa. Odrůda je považována za nejkvalitnější ze severních vinohradnických oblastí. Vína Ryzlinku rýnského mají zelenožlutou barvu a s přibývající zralostí se objevují zlatavé odstíny. Vína vynikají širokou škálou vůní podle půdního typu a ročníku. Vůně mohou být ovocné – broskev, nezralé jablko, citronová kůra. Mohou být i kořenité, minerální, zemité i kouřové.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Němčičky
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská trať: Odměry
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.