Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2023 Mitrberk

Sladší typ Ryzlinku Rýnského s dominancí meruňek a výraznou medovostí.

Dostupnost Skladem
249 Kč 332 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2023 Mitrberk
Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink Rýnský 2023 Mitrberk
Novinka

číslo šarže: 14/2023

 

Sladší typ Ryzlinku Rýnského z vyhlášené viniční traťe Mitrberk z obce Popice. Vinici Mitrberk vlastní vinařství Sonberk, od kterého Filip Mlýnek získal část hroznů.

Na nose cítíme výraznou stopu meruňky a medových plástů, v chuti opět dominuje medovost a kandované ovoce různého druhu. Víno které uspokojí milovníky sladších typů vín.

 

Doporučené párování: lehce pikantní kuřecí kung pao.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.