Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Plotny ODK

Typický a ukázkový „vlašák“ z Dunajovských kopců, vyhlášené viniční trati Plotny v Dolních Dunajovicích. Víno bylo zařazeno mezi 100 nejlepších vín Moravy.

Dostupnost Skladem
239 Kč 318,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Plotny ODK
Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink Vlašský 2022 Plotny ODK
Novinka Tip

Dunajovský vlašský ročníku 2022 od Vinařství Filip Mlýnek z Dunajovských kopců nabízí plnost a bohatost. Výrazná ovocně-květinová vůně je obohacena minerální botrytidou. Chuť je plná minerálů s jemným nádechem botrytidy, který jí dodává kulatost. Dlouhý závěr dodává vínu eleganci. Ideální doba zrání je odhadována na 4-5 let.

Toto víno obdrželo ocenění 94 bodů v Průvodci nejlepšími víny ČR 2023-24. V prestižním testu vín odrůdy Ryzlink vlašský v časopise Wine&Degustation (č. 9/23) se umístilo v TOP 3 s 91,17 body.

Víno je označeno jako ODK (Originál Dunajovské kopce) a má speciální etiketu určenou pro vína odrůdy Ryzlink vlašský od vinařů sdružených ve spolku Dunajovské kopce.

 

Doporučené párování: Drůbeží maso na grilu nebo přírodní úprava na pánvi s restovanou zeleninou.

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 13 %

Dunajovské kopce - spolek vinařů, spojující vinaře z obcí Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic, nabízí víno z hroznů pěstovaných v katastru těchto dvou podpálavských vesnic. Vznikl s cílem propojit vinaře z obou vesnic, kteří těží z jedinečného terroir dunajovských kopců. Spolek poskytuje návštěvníkům Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic komplexní služby a plnohodnotné víno, které přináší autentický zážitek z této regionální oblasti. Sdružuje vinaře sdílející vášeň pro kvalitní víno a snahu o zachování a propagaci tradic výroby vína v této malebné krajině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.