Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Pod Lomem

Neuvěřitelně nabušený Vlašák a čert vem označení kabinet, tohle je komplexní, expresivní a minerálně slané víno, které mě dostalo do kolen.

Dostupnost Skladem
245 Kč 326,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Pod Lomem

Aroma je velmi koncentrované, intenzivní a komplexní s tóny medovosti, čerstvě oloupaných vlašských oříšků, kandovaným ovocem, je přítomna i pikantnost, kořenitost tohle není projev typického kabinetu a to se máte ještě na co těšit až jej ochutnáte.

V chuti je víno plné, nabušené, vždyť extrat vína je 26,6 což už o něčem hovoří, v chuti se projektuje příjemný dojem z aroma a prohlubuje je parádní křupavá kyselinka a slaná mineralita, takže kromě stop ovoce, oříšků kořenitosti a medovosti je víno také doslova slané, což oceňuji a přispívá to k výborné struktuře vína. Dlouhá medově slaná, komplexní stejně jako víno samotné.

 

Doporučené párování: Tučné ryby, Výraznější úpravy bílého masa

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 12 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Klentnice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Pod Lomem
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.