Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Zimní vrch

Neuvěřitelně nabušený Vlašák a čert vem že hrozny tohodle Vlašáku pocházejí z teprve 4 letého vinohradu, tzn. první panenská sklizeň.

Dostupnost Skladem
239 Kč 318,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Zimní vrch

Tohle je komplexní, expresivní a minerálně slané víno, které mě dostalo do kolen.

Aroma je velmi koncentrované, intenzivní a komplexní s tóny citrusů, čerstvě oloupaných vlašských oříšků, je přítomna i pikantnost, kořenitost a to se máte ještě na co těšit až jej ochutnáte.

Doporučené párování: Výraznější úpravy bílého masa

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.