Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2023 Plotny

Ukázkový „vlašák“ z Dunajovských kopců, vyhlášené viniční trati Plotny v Dolních Dunajovicích. Víno je krásně svěží a příjemně šťavnaté.

Dostupnost Skladem
249 Kč 332 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2023 Plotny
Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink Vlašský 2023 Plotny
Novinka

číslo šarže: 2/2023

Dunajovský vlašský ročníku 2023 od Vinařství Filip Mlýnek z Dunajovských kopců nabízí plnost a bohatost. Výrazná ovocně-květinová vůně je obohacena minerální botrytidou.

Tohle víno si zamilujete, chuť je krásně plná s dominancí vápenitého minerálu. Výrazné aroma, které je velice intenzivní s příjemným rozinkovým dojmem a výrazné tóny pomerančové kůry.

 

 

Doporučené párování: Drůbeží prso na grilu nebo přírodní úprava na pánvi s restovanou zeleninou.

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.