Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené 2023 Věstonsko

Ukázkový Veltlín stylu Wachau a ani nemusíte do Wachau! V chuti je výrazný, kořenitý a nádherně osvěžující.

Dostupnost Skladem
235 Kč 313,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené 2023 Věstonsko
Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené 2023 Věstonsko
Novinka Tip

číslo šarže: 23/2023

Objevte výrazný a kořenitý Veltlín od Vinařství Filip Mlýnek, z viniční trati Věstoňsko v Perné na Pálavě.

Toto víno světle zelené barvy vás uchvátí svou mandlově kořenitou vůní a chutí, doplněnou dlouhou minerální dochutí typickou pro Veltlíny z Pálavy anebo taky z Wachau :-)

DEGUSTACE

VZHLED: Světle zelená barva.

BUKET: Intenzivní kořenitá vůně s náznaky pepře a mandlovosti.

CHUŤ: Středně plná s dlouhým minerálním závěrem, který připomíná kovovost Pálavských kopců.

Tento Veltlín je skutečným „nabušencem“, který může zrát ve vaší sklepě po dlouhou dobu, a zároveň je ideální volbou pro ty, kteří hledají výrazná a strukturovaná vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Perná
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Věstonsko
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.