Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené - Věstoňsko 2019

Veltlín se silným kořením ve vůni a s náznakem smaragdovosti, i by se dalo zaměnit s klasickým "wachau".

Dostupnost Skladem
249 Kč –20 % 199 Kč 265,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené - Věstoňsko 2019
filip mlynek Veltlínské Zelené Věstoňsko 2019
Akce Výprodej
249 Kč –20 %

Chuť je dlouhá, středně plná s minerálním podtónem kovovosti po Pálavských kopcích. Jedná se o krásně výrazný minerálně pepřový Veltlín.

Filip Mlýnek: "Je to krasavec letošních Veltlínů a určitě patří mezi vína ,které můžou ležet na flašce dlouhou dobu. Kdo neochutnal neví, že i u nás se dají dělat Veltlíny jako ve Wachau, pouze záleží na trati nebo na expozici kopce.  Prostě nabušenec jako každý rok."
 Je hodně výrazný, minerálně pepřový se silným kořením ve vůni a s náznakem smaragdovosti. Chuť je velmi dlouhá, středně plná s minerálním podtónem kovovosti po pálavských kopcích. Prostě “nabušenec” jako každý rok.

 

  • Víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky.
  • Ve vůni dominuje čerstvě rozemletý pepř.
  • Chuť je kořenitá s pikantní kyselinou a opět s pepřovým nádechem.

 

Doporučené párování: zeleninové předkrmy, řízek s bramborovým salátem, kuřecí prso na pánvi s "brkaší"

Odrůdové složení: Veltlínské Zelené

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Perná
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Věstonsko
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.