Vinařství Oulehla - Veltlínské Zelené "staré keře" pozdní sběr 2021

Dostupnost Skladem
215 Kč 286,67 Kč / 1 l
Vinařství Oulehla - Veltlínské Zelené "staré keře" pozdní sběr 2021

 číslo šarže: 2140

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Kounice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Šibeniční hora
Země původu: Česká republika

Vinařství, které se zrodilo v roce 1991 díky Václavu Trpělkovi a Luboši Oulehlovi, nese v sobě hluboký vztah k místu, ke stromům révy, k práci na vinici i ve sklepě. Tato oddanost se promítá do každé lahve jejich vín. Jejich cit pro místo, půdu a odrůdu, spojený s mistrovstvím ve skládání vín, dává život vínům, která nejen sbírají ocenění, ale také si získávají oddané příznivce.

Tandem Luboše Oulehly a zakladatele Václava Trpělky je synonymem šetrného přístupu k přírodě a ruční práce na vinici i při sklizni. I přes svůj pokročilý věk, který letos dosáhne osmdesáti let, se Václav stále aktivně podílí na provozu firmy, poskytuje cenné rady a pečuje o své tři hektary vinic.

Vinice v okolí Dolních Kounic rozkládají se na více než 30 hektarech, které se vine podél tratí Karlov, Na Nivách, Staré hory a Šibeniční hora. Mnohé z těchto vinic mají více než padesát let, a proto jsou vinaři s nimi zacházejí s maximálním respektem. Pracují s nadstavbou integrované produkce, kde je prioritou zdravý a vyzrálý hrozen, který je základem kvalitního vína.

Vinařství produkuje širokou škálu vín, od tradičních bílých, červených a rosé vín až po frizzante, sekt a klarety z odrůdy Pinot Noir. Jejich vína jsou převážně suchá, s výrazným terroirem a charakterem odrůdy. V chuti se projevuje výrazná mineralita a ovocnost, ať už si vyberete jakékoli víno, můžete očekávat strukturované, koncentrované, noblesní a elegantní aroma s jasným odrazem místa, odkud pochází – Dolních Kounic.

Vinařství je hrdé na svůj titul vítěze v kategorii středních vinařství v soutěži Vinařství roku 2017 a další ocenění z prestižních soutěží, jako jsou Decanter, Grand Prix Vinex a Vinoforum. Opakovaně se objevuje na čestném místě v knize Průvodce nejlepšími víny ČR, kde sedmkrát obhájilo nejvyšší ocenění jako „tříhvězdičkové“ vinařství.