Vinařství Petr Koráb - Solar Red 2022

Letní směs červených odrůd Pinot noir, Svatovavřinecké a Zweigelt, vytvořilo takové lehké červené až lehce plné rosé. To si zamilujete!

Dostupnost Skladem
350 Kč 466,67 Kč / 1 l
Vinařství Petr Koráb - Solar Red 2022

Víno spojující Frankovku, Pinot Noir a Zweigeltrebe přináší čistou ovocnou chuť bez výrazných tříslovin, díky minimální maceraci na slupkách. Jeho nízký obsah alkoholu a živá chuť jahodovo-malinového ledového čaje ho činí ideálním pro osvěžení.

Fermentace a zrání probíhaly v nerezovém tanku, což podporuje zachování svěžesti a ovoce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: naturální
Obec: Boleradice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Svatovavřinecké, Rulandské modré (Pinor Noir), Zweigeltrebe
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Petr Koráb, vinař s vášní a úctou k tradici, vyvinul své umění v malé obci Boleradice, obklopené Modrými Horami, známými pro své modré odrůdy. Jeho sortiment zahrnuje rozmanité typy vín, od pet-natů a druhotně fermentovaných sektů po bílá vína s různou délkou macerace a charakteristická červená vína. Petrova vína jsou vyhledávaná jak doma, tak v zahraničí; lze je nalézt v metropolích jako Berlín, Londýn nebo New York.

Petr Koráb, vystudovaný právník a bývalý kuchař, se rozhodl vrátit se na Moravu a věnovat se vinařství. V Boleradicích pečuje o vinice s ohledem na biodynamická pravidla, používá pouze přírodní preparáty a chová zvířata jako kozy a ovce. Vinařství, založené v roce 2006, má za cíl obnovit staré vinice, které Petr postupně získával. Průměrný věk keřů na vinicích se pohybuje mezi 20 a 80 lety, což přináší zralost a komplexnost do každé lahve. Jeho vína jsou spontánně kvašená, bez zásahů zvenčí, čiření či filtrace, zachovávajíce tak autentičnost a charakter terroiru.