Champagne Louis Roederer - Cristal 2013 brut

Značka: Louis Roederer

Skvostné a vzácné Champagne, jedno z nejlepších ve své třídě. Vhodné jako dárek nebo k archivaci až na 20 let.

Dostupnost Skladem
9 650 Kč
Champagne Louis Roederer - Cristal 2013 brut
Značka: Louis Roederer

Champagne Cristal od Louis Roederer patří mezi špičková vína světa. Vytvořený pro ruského cara Alexandra II.,

Skládá se z výběru z Grand Cru vinic, s 55 % Pinot Noir a 45 % Chardonnay.

Zlatavá barva tohoto mistrovského vína vyniká skleněnou lahví, která mu dala jméno. Jeho vůně je elegantní, hluboká a sametová s tóny lískových ořechů, zralých jablek a lipového medu. Chuť je plná, vysoce koncentrovaná a čistá, s osvěžujícím dotekem jablek a ananasu. Dlouhý závěr a potenciál k dalšímu zrání. Užijte si elegantní vůni s tóny lískových oříšků, jablek a medu, a dlouhou, osvěžující chuť s lehkým nádechem tropického ovoce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2013
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

V roce 1776 otec a syn Duboisovi založili vinařství v Reims, které později koupil Nicolas Schreider. Od roku 1819 je vlastněno a spravováno jednou rodinou. Maison Louis Roederer je dnes jedním z posledních velkých nezávislých „Maison de Champagne“, vždy řízený pravými odborníky.

Louis Roederer se narodil v roce 1809 ve Štrasburku a stal se společníkem ve vinařství svého strýce Nicolase Schreidera ve věku osmnácti let. O šest let později zdědil podnik a přejmenoval ho na Louis Roederer. S pomocí svých bratrů Eugéna a Huga Kraffta zvýšil prodeje během svého života o 600 000 lahví, z 100 000 na 700 000 lahví ročně. Po Louisově smrti v roce 1870 převzal podnik jeho syn Louis Roederer II. Louis junior byl vášnivým sběratelem knih a jeho knihovna, obsahující díla z 18. století, byla druhou největší ve Francii. Pod jeho vedením dosáhl podnik dalšího úspěchu, prodal dva a půl milionu lahví v roce 1872, z čehož 666 000 lahví šampaňského putovalo do Ruska a 390 000 lahví do USA. Po Louisově smrti podnik vedla jeho sestra Léonie a manžel Jacques Olry, a později jejich děti Louis-Victor a Léon Olry-Roederer.

V roce 1932 převzala podnik po Léonii její vdova Camille Olry-Roederer, která podnik vedla více než 40 let. V roce 1979 převzal vedení její vnuk Jean-Claude Rouzaud a později jeho syn Frédéric Rouzaud v roce 2006.

Louis Roederer je známý svým šampaňským Cristal, který je oblíben u císařského dvora a car Alexandr II. si ho oblíbil natolik, že dal vyrobit speciální lahev. Od konce 20. století je Cristal populární na světových stolech. Maison Louis Roederer má 214 hektarů vinic v třech hlavních oblastech Champagne, což pokrývá dvě třetiny potřeb podniku. Maison může díky různorodosti svých vinic scelovat vína z různých terroirs a má velké rezervní víno skladované v dubových sudech.