Château Carbonneau - LE FRANC TOUCH - Saint Foy Bordeaux 2020

Netradiční styl červeného vína z Bordeaux. Moderní způsob výroby, minimální zásah ve vinici a i ve sklepě během výroby. Minimum síry ve víně!

Dostupnost Skladem
390 Kč
Château Carbonneau - LE FRANC TOUCH - Saint Foy Bordeaux 2020

Le FRANC TOUCH, moderní červené Bordeaux, je vyrobeno výhradně z odrůdy Cabernet Franc.

Jeho vůně spojuje svěží červené ovoce, mátu a fialky, což je typické pro Cabernet Franc pěstované na jílovito-vápencové půdě Bordeaux. V ústech oceníte vyváženost kyselosti, která krásně doplňuje sladkost a plnost ovoce. Víno zrálo 4-6 měsíců v dřevěných sudech.

Le FRANC TOUCH je vzrušujícím spojením tradice a moderní elegance, které nabízí nezapomenutelný zážitek.

Historie zámku Carbonneau sahá až do roku 1860, a od 30. let 20. století je v držení rodiny de Ferriere. S vlivem Nového Zélandu díky rodinným kořenům, Chateau de Carbonneau kromě výroby vína také chová speciální plemeno krav Blonde d'Aquitaine a funguje jako hotel, díky své vizuální a architektonické atraktivitě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Franc
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Bordeaux
Země původu: Francie

Château Carbonneau, východně od departementu Gironde, nad městy Pessac sur Dordogne a Gensac, je symbolem dlouhé a bohaté tradice výroby kvalitních vín. Tento majestátní komplex leží 25 minut východně od Saint Emilion a od roku 2016 náleží pod apelaci Sainte-Foy, která je součástí Union des Côtes de Bordeaux.

Vinice Château Carbonneau, s polohou na svahovitém terroiru poblíž řeky Dordogne, poskytuje ideální podmínky pro růst vinné révy. Od roku 2019 je vinařství v procesu ekologické konverze pod dohledem agentury Ecocert, s plánem přejít do plně ekologického zemědělství (AB) od roku 2022. Tato transformace je logickým krokem k zachování kvality vín a důrazu na terroir.

V roce 2021 zahájilo Château Carbonneau konverzi na biodynamické zemědělství, s plánem stát se plně certifikovaným od roku 2023. Biodynamika není jen filozofií, ale také respektuje živoucí zemědělské know-how a optimalizuje využití zemědělských zdrojů.

Château Carbonneau získalo ocenění High Environmental Value Level 3 (HVE3) za svůj přístup k udržitelnému hospodaření. S hlavními odrůdami Merlot a Sauvignon Blanc, vinice je reprezentativní pro pravý břeh Bordeaux. Jílovito-vápencové půdy umožňují Cabernetu Franc rozvinout se a poskytují vynikající základ pro míchání Merlotu s bohatou strukturou a kořenitými vůněmi.

Vinný sklep Château Carbonneau, postavený z kamene současně se zámkem, kombinuje moderní technologie s tradicí. Lahve jsou skladovány v izolovaných a temperovaných prostorech, aby se zaručila kvalita vín. Wilfrid a jeho tým vynakládají veškeré úsilí, aby vytvořili vína, která plně odrážejí potenciál terroir Carbonneau.