Domaine Chevallier - Chablis Prestige 2022

Vyhlášené minerální a svěží Chablis, plnějšího stylu, víno z části zrálo na starších dubových sudech.

Dostupnost Skladem
560 Kč
Domaine Chevallier - Chablis Prestige 2022

Vína z oblasti Chablis, jsou celosvětově vyhledávaná bílá vína z Francie, díky svoji neuvěřitelné svěžesti, minerality a pro jejich křišťálovou čistotou.

PROCES VÝROBY Pro "prestižní" cuvée tohoto vína jsou pečlivě vybírány hrozny z nejlepších rodinných vinic. Mechanická sklizeň je následována tříděním a lisováním vcelku v pneumatickém lisu. Alkoholická a malolaktická fermentace probíhají převážně v termoregulačních nerezových tancích (70 %) a zbylých 30 % ve starších dubových sudech. Víno poté zraje dalších 9 až 10 měsíců. Finální asambláž je provedena těsně před lahvováním.

DEGUSTACE Toto skvělé a šťavnaté Chablis s jasně zlatavou barvou a velmi svůdnou vůní nabízí čerstvé ovoce a tóny opékaného toastu. V ústech je víno vyvážené, plné, extraktivní, s čerstvými ovocnými tóny, zejména broskví, meruněk a citrusů. Šťavnatost a osvěžující mineralita dominují, a v delším závěru se objevuje náznak vanilky. Díky výjimečnému ročníku 2019 je víno připravené ke konzumaci nyní, ale optimální podoba se otevře po třech letech zrání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Vinařství Claude Chevallier, najdeme v malebné vísce v Montallery, nedaleko Chablis, spojuje tradici a kvalitu. S rozlohou 15 hektarů vinic v oblasti Chablis, Courgis a Beines se specializuje na Petit Chablis, Chablis a vzácný 1er Cru "Mont-mains" s omezenou produkcí 0,4 ha. Kombinace lokalitní historie a precizní vinifikace ztělesňuje výjimečnost Chevallierových vín.

Domaine Chevallier, založené v roce 1986 bratry Jean-Louisem a Claudem Chevallierovými, vyniká vinařskou tradicí rodiny sahající až do roku 1788. Předci této staré vinařské rodiny hospodařili v Courgis, přibližně 5 km od Montallery, kde bratři zasadili první vinice. Claudův vášnivý přístup k vinařství a Jean-Louisovo angažmá v pěstování obilovin utvářejí silný základ pro Domaine Chevallier. S rozlohou přibližně 15 hektarů vinic na jílovito-vápencových půdách se zaměřují na lehkost a minerálnost vín. Claude Chevallier, vedením od roku 1992, se věnuje vinifikaci s precizností, kde základní vína zrájí v nerezových tancích a Chablis Prestige a 1er Cru částečně na starších barikových sudech. Ročně produkují 75 000 láhví, snadno spojující tradici s moderním vinařstvím.