Domaine Tariquet - Amplitude Gascogne blanc 2022

Značka: Domaine Tariquet

Odrůda Gros Manseng z Gaskoňska. Krásně vybalancované svěží víno s perfektní ovocno-květinovou linkou! Zrání na nerezu a na dřevěném sudu.

Dostupnost Skladem
310 Kč
Domaine Tariquet - Amplitude Gascogne blanc 2022
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Amplitude, čistý Gros Manseng z Gaskoňska, je suché bílé víno s výraznou aromatickou silou a čerstvými ovocnými tóny. Jeho komplexní chuťová paleta spojuje citrusy, exotické ovoce a jemné tóny bílého květu, poskytující napínavý zážitek. Toto komplexní víno vyniká elegancí a inovativností.

Je ideálním společníkem k mořským plodům a perfektním doplňkem pro aperitiv s šedými krevetami nebo ústřicemi. Skvěle se hodí i k paelle. Pro ty, kteří nejsou fanoušky ryb nebo mořských plodů, je Amplitude skvělou volbou i k bílému masu nebo kozímu sýru. Možnosti jsou nekonečné s tímto vynikajícím Tariquet "Amplitude".

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gros Manseng
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.