Domaine Tariquet - Chardonnay Tete de cuvée 2020

Značka: Domaine Tariquet

Hezky vybalancované Chardonnay. Zrálo 12 měs. v dubových sudech a poté ještě dalších 6 měs. na lahvi. Bohaté aroma a elegantní tělo.

Dostupnost Skladem
440 Kč
Domaine Tariquet - Chardonnay Tete de cuvée 2020
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Chardonnay - Tête de Cuvée - je poslední z mušketýrů, aneb to nejlepší Chardonnay z vinařství Tariquet.

Toto plné Chardonnay zraje dvanáct měsíců ve francouzských dubových sudech a má trvalou eleganci, které se vyrovná pouze jeho bohaté aroma. Vůně je zpočátku intenzivní, s tóny vyzrálých hroznů a nádechem vanilky, přecházející do náznaků zralých peckovin.

Zralost vína je podporována svěží chutí, která vede k nádhernému závěru. Toto víno přináší nečekanou hloubku a intenzitu, která velmi potěší. Je to mistrovský kousek, který osloví i ty nejnáročnější milovníky Chardonnay.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.