Domaine Tariquet - Chenin Chardonnay Gascogne 2022

Značka: Domaine Tariquet

Nižší alkohol, výrazná svěžest a skvělá pitelnost. Ideální kombinace pro víno do letních večerů :-)

Dostupnost Skladem
225 Kč
Domaine Tariquet - Chenin Chardonnay Gascogne 2022
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Mineralita odrůdy Chenin a krémovost odrůdy Chardonnay vytvářejí zajímavý kontrast, připomínající harmonii sladkokyselé kuchyně. Toto víno je svěží, odvážné a plné chuti, s primárními tóny zralých hroznů, následovanými jemnou složitostí. Květinové nuance vanilky se prolínají s přetrvávajícími karamelovými tóny, zatímco subtilní náznak slanosti dodává vínu příjemně překvapivý závěr.

Nižší obsah alkoholu, dělá z tohodle vína ideálního společníka na letní párty, grilovačky u bazénu, nebo na dlouhé popíjení, aby ste vydrželi :-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 10,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Chenin
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.