Domaine Tariquet - Côte Gascogne blanc 2022

Značka: Domaine Tariquet

Gaskoňské cuveé dvou odrůd Chardonnay 50% a Sauvignon 50% Krásně vybalancované svěží víno s perfektní ovocno-květinovou linkou!

Dostupnost Skladem
310 Kč
Domaine Tariquet - Côte Gascogne blanc 2022
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Toto víno představuje úspěšné spojenectví dvou výrazných identit, které vytvářejí originální a jedinečnou symbiózu. Chardonnay a Sauvignon, s jejich odlišnými charaktery, se v této skvělé kompozici dokonale prolínají, vytvářející vícevrstvou a úchvatnou harmonii.

Chardonnay, s plnou a zaoblenou strukturou, elegantně tancuje se Sauvignonem, který přináší do degustace osvěžující a výrazné tóny citrusů a růžového grapefruitu. Minerální akcenty Sauvignonu se jemně snoubí s kulatostí Chardonnay, vytvářející kontrastní a přesto harmonickou paletu chutí.

Závěr degustace je dojímavě dlouhý, nese v sobě aromatickou výbušnost a ukazuje velkorysost těchto dvou vzájemně doplňujících se odrůd. Jemná intenzita celého zážitku propůjčuje vínu eleganci a vyváženost, což vytváří dojem lahodného spojení dvou sílících vinárenských identit.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.