Domaine Tariquet - Gascogne blanc Classic 2022 Magnum 1,5 L

Značka: Domaine Tariquet

Typické Gaskoňské víno vyrobené z několika místních odrůd. Krásně svěží a extrémně pitelné víno! Je hodně suché s pěknou kyselinkou.

Dostupnost Skladem
370 Kč
Domaine Tariquet - Gascogne blanc Classic 2022 Magnum 1,5 L
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Toto je nejklasičtější víno od vinařství Tariquet z Gaskoňska. Jeho intenzivní charakteristika spočívá v suchém bílém víně s květinovým a citrusovým buketem, obohaceným o příjemné náznaky tropického ovoce. Lehké a vyvážené pití, které utiší žízeň, a to s elegantním šarmem. Ideální pro chlazení v lednici, připraveno kdykoli.

Složení odrůd zahrnuje Gros Manseng sec (32%), Ugni blanc (25%), Colombard (20%), Sauvignon (15%), Chardonnay (5%), a Chenin (3%).

Užijte si toto klasické víno, které reprezentuje tradici a kvalitu vinařství Tariquet.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 1,5 l
Obsah alkoholu: 11 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon, Colombard, Chenin, Ugni blanc, Gros Manseng
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.