Domaine Tariquet - Gascogne Réserve 2021

Značka: Domaine Tariquet

Gaskoňské cuveé Gros Manseng 40%, Chardonnay 30%, Sauvignon 20%, Semillon 10% Delikátní a lehce krémové víno se stopou vanilky.

Dostupnost Skladem
280 Kč
Domaine Tariquet - Gascogne Réserve 2021
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Toto výběrové bílé Gaskoňské víno je bohaté na komplexní, jemné tóny ovoce a dubové vanilky, s dominantními notami broskví a exotického ovoce.

Složení odrůd Gros Manseng, Chardonnay, Sauvignon a Semillon vytváří harmonickou kombinaci charakteru a komplexnosti.

Po 6 měsících zrání v sudu se odrůdy spojí a stárnou při nízké teplotě ještě asi rok ve sklepě vinařství Domaine Tariquet.

Toto víno je ideální jako aperitiv při teplotě vychlazené, skvěle doplňuje tapas nebo sýrové předkrmy. Jeho lahodná chuť se také hodí k bílému masu s omáčkou. Užijte si unikátního zážitku z tohoto výjimečného vína, které zdůrazňuje bohatou vinárenskou tradici Gaskoňska.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon, Gros Manseng, Semillon
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.