Domaine Tariquet - Imprévu Riesling - Ugni blanc 2022

Značka: Domaine Tariquet

Nižší alkohol, výrazná svěžest a skvělá pitelnost. Ideální kombinace pro víno do letních večerů :-) Ryzlink 70%, Ugni blanc 30%

Dostupnost Skladem
290 Kč
Domaine Tariquet - Imprévu Riesling - Ugni blanc 2022
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

Toto elegantní gaskoňské bílé víno přináší neočekávané spojení dvou odrůd - ryzlinku a ugni blanc, s přirozeným alkoholem pouze 9.5% (bez de-alkoholizace).

Vůně je bohatá na tóny černého rybízu, malin a květu černého bezu, doplněná o aromatickou identitu Ryzlinku rýnského s bílou broskví a čerstvým liči. Ugni blanc přináší jemnost a svěžest. Aromatické tóny se propojují s náznaky čerstvého bílého ovoce a elegantní hořkostí grapefruitu. Toto vyvážené bílé víno nabízí jedinečnou kombinaci osobnosti a jemnosti obou odrůd, vytvářející originální chuťový zážitek.

Nižší obsah alkoholu, dělá z tohodle vína ideálního společníka na letní párty, grilovačky u bazénu, nebo na dlouhé popíjení, aby ste vydrželi :-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 9,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling), Ugni blanc
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.